NASZE USŁUGI

W celu wykonania odpowiedniego zabezpieczenia stosujemy tylko profesjonalną chemię budowlaną niemieckiej marki

Osuszanie murów metodą iniekcji

Dobre osuszenie murów to nie tylko sposób na usunięcie i zapobiegnięcie wilgoci, ale również mniejsze straty ciepła w budynku.

Iniekcję grawitacyjną stosujemy najczęściej w domach mieszkalnych i budynkach użyteczności publicznej. Iniekcję niskociśnieniową stosujemy w przypadku murów przesiąkniętych wilgocią w dużym stopniu lub całkowicie.

W celu wykonania odpowiedniego zabezpieczenia stosujemy preparat do odtwarzania izolacji poziomych. Preparat w kontakcie z wilgocią i rozpuszczonymi solami działa hydrofobizująco oraz blokuje kapilary uniemożliwiając migrację wilgoci.

Usuwanie wilgoci

Jednym z największych zagrożeń trwałości budynku może być zawilgocenie, przekładające się na zmniejszenie trwałości chociażby fundamentów, dlatego ważne jest usuwanie wilgoci. Metodą, którą najczęściej stosujemy w przypadku naszych klientów jest osuszanie ścian metodą iniekcji.

Bardzo skutecznym sposobem jest iniekcja, która polega na wykonaniu odwiertów, w powierzchni, która jest objęta wilgocią. W miejsce odwiertów wprowadza się odpowiednie środki chemiczne, która mają za zadanie osuszanie fundamentów i ścian, a także zapewnienie odpowiedniej izolacji.

Izolacja przeciwwilgociowa

Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów jest stosowana, gdy wody gruntowe nie mają bezpośredniego wpływu na powierzchnię budynku, a znajdujący się dookoła budynku grunt jest dobrze przepuszczalny.

Mówimy wtedy o korzystnych warunkach gruntowych (piasek, żwir). Wówczas nawet podczas największych opadów woda szybko wsiąka w głąb, a nie spiętrza się pry fundamentach.

Izolacja przeciwwodna

fundamentów stosowana jest, gdy mamy do czynienia z gruntem o złej przepuszczalności. W przypadku, gdy wody gruntowe zalegają wysoko lub istnieje realne zagrożenie okresowego podnoszenia się ich poziomu należy wykonać izolację przeciwwodną.

Izolacja przeciwwodna powinna być szczelna oraz wytrzymała mechanicznie , aby znieść ciśnienie hydrostatyczne napierającej wody.

Izolacja piwnic i garaży

Wewnętrzne zabezpieczanie piwnic przed wodą Główny element prac związanych z zabezpieczeniem piwnic jest ochrona przed ciągłym niszczeniem pod wpływem wody i wilgoci. Woda jest bardzo szkodliwa dla budynków i osób w nim przebywającym. Wilgoć prowadzi do uszkodzeń powłok malarskich, tynków, a w niektórych przypadkach nawet murów i betonów. Nadmierna wilgoć, w konsekwencji której powstaje pleśń, to nie tylko problem estetyczny, ale także zagrożenie dla zdrowia.

Na dolegliwości związane z obecnością pleśni najbardziej narażone są małe dzieci, alergicy i astmatycy, a także osoby z obniżoną odpornością. Grzyby wytwarzają różnorodne toksyczne substancje zwane mikotoksynami lub mykotoksynami. Odpowiedzialne są również za produkcje betaglikanów, które oddziałują na układ immunologiczny.. Powoduje szereg dolegliwości, chorób i infekcji. Najczęstsze to bóle głowy, stawów i mięśni. Wewnętrzne zabezpieczenie piwnic przed wodą jest najbardziej efektywnym sposobem na uniknięcie pojawienia się wilgoci.

Etapy pracy:

  1. Uszczelnianie ścian
  2. Izolacja ścian narażonych na wilgość (ryzyko spękań)
  3. Zaprawa szczepna
  4. Naniesienie tynku renowacyjnego
  5. Naniesienie szpachli

Izolacja fundamentów

Najczęściej wilgoć przenika do budynku z ziemi, dlatego konieczne jest dobre zabezpieczenie budynku przed wpływem wód gruntowych. Jest to możliwe poprzez izolacje fundamentów. Rodzaje W zależności od warunków używamy trzech rodzajów zabezpieczenia budynku, w tym izolacje: - przeciwwilgociowe – są one stosowane w korzystnych warunkach, gdy wody gruntowe nie mają bezpośredniego wpływu na powierzchnię budynku, a także podobnego skutku nie wywołują opady deszczu, - przeciwwodne – w postaci średniej lub ciężkiej stosujemy je, gdy w wyniku złej przepuszczalności gruntu lub istnienia wody naporowej ciecz pozostaje w bezpośrednim sąsiedztwie fundamentów.

STOSOWANE MATERIAŁY: W celu wykonania odpowiedniego zabezpieczenia stosujemy tylko profesjonalną chemię budowlaną niemieckiej marki Schomburg. Na życzenie klienta możemy wykonać izolację fundamentów chemią wskazaną przez klienta.

Izolacje basenów, saun i natrysków

Klimat w Polsce z roku na rok staje się gorętszy. Nie tylko dni, ale i letnie noce są upalne. Cudowna pogoda sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na basen koło domu. W związku z tym, że baseny dopiero robią się popularne wiele osób nie ma świadomości, że niezabezpieczone mogą być poważnym zagrożeniem dla fundamentów naszego domu i powodować ich niszczenie.

Dlatego pamiętajmy, że baseny bezwzględnie wymagają wykonania izolacji przeciwwodnej, potocznie zwaną hydroizolacją. Izolacje basenów muszą być odporne na długotrwałe działanie wody i różnią się od izolacji wykonywanych w pomieszczeniach wilgotnych. Firma AS BUD oferuje niezawodne rozwiązania w zakresie hydroizolacji i prowadzenia prac wykończeniowych we wszystkich obszarach basenu.

Zabezpiecznie balkonów i tarasów

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Suscipit quis accusamus ea delectus nesciunt eos, debitis cupiditate iste hic nemo corrupti et explicabo accusantium quo atque dolorem est! Nisi non quibusdam praesentium libero facere sed ad laborum placeat iste.

Ipsam harum hic vero quibusdam ab quae aperiam odio voluptatibus eaque. Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Eos reiciendis cum molestiae possimus placeat deserunt quibusdam fuga minima aperiam in.