As-Bud

Izolacje przeciwwodne


W czasie budowy domu warto zadbać o prawidłowe zabezpieczenie konstrukcji, inaczej może się okazać, że wchodząca w ściany wilgoć zniszczy fundamenty i doprowadzi do pojawiania się groźnych dla zdrowia grzybów czy pleśni. Odpowiednie izolacje przeciwwodne zapobiegają tego typu problemom, a także zapewniają lepsze docieplenie budynku.


Hydroizolacje fundamentów zależą od tego, na jakim terenie stawiamy nieruchomość:


  • Średnia - stosuje się ją na gruntach spoistych charakteryzujących się słabą przepuszczalnością lub w miejscach, w których poziom wód gruntowych nie jest stały. Zabezpiecza ona mury przed bezpośrednim działaniem opadów atmosferycznych i występujących w porach lub szczelinach materiałów cząsteczek kapilarnych.
  • Ciężka - tworzy się ją w celu zabezpieczenia przed wilgocią i wodą naporową obiektów położonych poniżej poziomu wód gruntowych lub nieruchomości, postawionych na nieprzepuszczalnych gruntach spoistych.


Niektórzy deweloperzy czasem nie zabezpieczają odpowiednio konstrukcji nośnych budynków, i wtedy właśnie mieszkańcy skarżą się na wilgoć przedostającą się do mieszkań. Powoduje ona nie tylko mało estetyczne zacieki na ścianach, ale przede wszystkim prowadzi do rozwoju pleśni i grzybów. Te chorobotwórcze zarodniki oddziałują negatywnie na nasze zdrowie. W takiej sytuacji konieczne jest wykonanie lekkiej, średniej lub ciężkiej hydroizolacji budynku. Należy także zauważyć, że zawilgocone mury mają tendencję do zwiększania swojej objętości w okresie zimowym i stopniowo pękają, co może zagrażać stabilności konstrukcji.

Nasza firma wykonuje profesjonalne izolacje średnie i ciężkie przy wykorzystaniu najlepszych materiałów budowlanych. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów zlecenia!